Olkuskie Centrum Budowlane

ul. 20-tu Straconych 10

Poniedziałek - Piątek od 7:00 do 17:00
Sobota od 7:00 do 14:00

tikkurila

Tikkurila Potęga Kolorów

Najwyższej jakości, wyjątkowe farby Tikkurila znajdziesz w bogatej ofercie
Centrum Budowlanego GRAFIT.

Ponad 1500 zwiedzających, 20 firmowych stoisk, liczne prezentacje i pokazy nowoczesnych technologii oraz materiałów stosowanych w budownictwie, nagrody, wyróżnienia, a także... przekąski dla zgłodniałych, dmuchańce dla najmłodszych i miła atmosfera dla wszystkich. Tak można byłoby streścić targi budownictwa zorganizowane przez olkuską firmę „GRAFIT” w dniach 18-19 maja. Już teraz jej szef, Czesław Szczepara, jest niemal pewny, że impreza będzie organizowana co roku!

Dobra i potrzebna inicjatywa

Duży plac przy ul. 20 Straconych w Olkuszu, który na co dzień mieści skład materiałów budowlanych i wykończeniowych, w dniach targowych z trudem mieścił chętnych do zapoznania się z bogatą ofertą firm prezentujących swoje produkty na licznych stoiskach. Wśród zwiedzających spore grono stanowili uczniowie Zespołu Szkół nr 1 i Zespołu Szkół nr 4, czyli tzw. „Budowlanki”. To tej właśnie szkole ZP-H „Grafit” patronuje od marca br., kiedy to została podpisana oficjalna umowa. Jej celem jest podniesienie jakości praktycznego kształcenia zawodowego. Uczniowie uczestniczą więc w pokazach nowoczesnych materiałów i technologii stosowanych w budownictwie, organizowanych w firmie lub bezpośrednio w szkole. Praktyczne ćwiczenia poprzedzone są prezentacjami multimedialnymi, filmami bądź fachowymi wykładami. Wspólnie organizowane przedsięwzięcia, jak chociażby targi, są okazją do promowania zawodów budowlanych. A Zespół Szkół nr 4 kształci m.in. w zawodach: technika budownictwa, murarza-tynkarza, montera suchej zabudowy, malarza-tapeciarza. Najlepsi uczniowie mogą ubiegać się o pracę zarówno w firmie „Grafit”, jak i innych wiodących w tej branży. Mają ku temu dobre, praktyczne przygotowanie.

Pokazy, prezentacje, testy

ae6f1057218c80ea341162241392f018Podczas targów mieliśmy okazję uczestniczyć m.in. w: pokazach elektronarzędzi z możliwością ich testowania na stoisku firmy „Hilti”, prezentacji różnego rodzaju tynków firmy „Dreier”, nowoczesnych systemów zamocowań „Koelner”, zobaczyć i dotknąć nowe rodzaje pap produkowane przez „Technonicol”, sprawdzić co nowego do zaoferowania ma „Polstyr” w systemach dociepleń, a jakie piany i kleje proponuje „Ceresit”. Systemy kominowe oferował „Konekt”, a kominki i akcesoria do nich firma „Kratki”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy nowoczesnych płyt budowlanych firmy „WIM”, a także montażu okien PCV „Kozioł”. Swoje stoiska miały również: „Bruk-Bet”, „Stalco”, „Beko”, „Art Bet”, Ferrbud”, „Bielbet”, „Radaway”, „Atlas”, „Cekol”, BGŻ i wiele innych...

Statuetki i vouchery

6f600151e35cada8c0deec599283c2a9W sobotę, dokładnie o godz. 12:00, starosta olkuski Paweł Piasny wręczył wyróżnienia dwóm firmom prezentującym swoje produkty podczas targów. Oceny dokonało jury w składzie: Maria Irzyk, Małgorzata Kalińska, Mateusz Cichoń i dyrektor Zespołu Szkół Nr 4 Marida Zoń, która oficjalnie ogłosiła werdykt. Statuetkę za najlepszy produkt (spośród 6 zgłoszonych) zdobyła płyta WIM, ale jury zwróciło także uwagę na gładź bezpyłową firmy „Cedat” oraz na wiertnicę diamentową firmy „Hilti”. W tej kategorii oceniający brali pod uwagę takie kryteria, jak: nowatorskie rozwiązanie, efektywność użytkową, zakres zastosowań, efekty ekonomiczne oraz wdrożenia z referencjami.

Z kolei statuetkę za najładniejsze stoisko odebrała firma „Kratki”. Przy ocenie jury zwracało uwagę na: estetykę, funkcjonalność, kolorystykę, sposób eksponowania produktów i sposób obsługi zwiedzających. Wg opinii jurorów, efektownie prezentowały się także stoiska firm: „Dreier” oraz „Hilti”.
Do statuetek dołączona była nagroda dodatkowa – vouchery salonu kosmetycznego „Diamond”.

-„Potrzebna i ważna inicjatywa. Zważywszy, że Olkusz i Ziemia Olkuska się rozbudowują i nowych inwestycji jest coraz więcej, to dobrze, gdy nasi mieszkańcy oraz firmy wykonawcze mają możliwość w jednym miejscu zobaczyć nie tylko standardowe, ale też nowoczesne wyroby” – mówił starosta Paweł Piasny, gratulując inicjatywy szefowi firmy „Grafit” i dziękując wystawcom, którzy chętnie odpowiedzieli na jego zaproszenie.

Targi bardzo podobały się wiceburmistrz Olkusza Jolancie Motyczyńskiej. Wyraziła ona nadzieję, że być może niektóre z prezentowanych technologii będą wykorzystane podczas realizacji gminnych inwestycji. Podkreślała potrzebę współpracy takich firm, jak „Grafit” ze szkołami o profilu budowlanym, kiedy to teoria może iść w parze z praktyką.

-„Głównym założeniem targów było to, żeby zapoznać instruktorów nauczycieli zawodu z producentami. Dlatego poprosiłem moich wiodących dostawców, by zaprezentowali nowe produkty, ale także, by przysłali do Olkusza swoich technologów” – mówi Czesław Szczepara. Jest zadowolony z frekwencji, której przecież niezbyt sprzyjała pogoda. Patrzy optymistycznie w przyszłość i ma nadzieję, że targi wpiszą się na stałe do kalendarza wydarzeń Ziemi Olkuskiej, z korzyścią zarówno dla miejscowych rzemieślników, firm i instytucji oraz przede wszystkim dla uczniów klas o profilu budowlanym.

Żródło: wiesci.info.pl

Zobacz relację filmową z targów.

agmar.jpgalubrass.jpgantica-signoria.jpgarbet.jpgarbiton.jpgatlas.jpgaustrotherm.jpgbalterio.jpgbarlinek.jpgbaumit.jpgbrass.jpgbrukbet.jpgcebos.jpgcekol.jpgceresit.jpgcezar.jpgdecoverni.jpgdekoral.jpgdekorama.jpgdolina-nidy.jpgdomino.jpgdoorsy.jpgdre.jpgdreier.jpgdrewbet.jpgdrewnochron.jpgegger.jpgerkado.jpgeuro-door.jpghardy.jpgisover.jpgjuwent.jpgkrono-original.jpgkronopol.jpgmalfarb.jpgmtb.jpgpainto.jpgpol-skone.jpgporta.jpgpro.jpgroben.jpgrockwool.jpgsemin.jpgsniezka.jpgsolid.jpgsopro.jpgstalco.jpgtarkett.jpgtermalica.jpgtermoorganika.jpgtes.jpgvasco.jpgverte.jpgvidaron.jpgvidella.jpgvoster.jpgvox.jpgwerner.jpgwienerberger.jpgwim.jpg